نویسنده : محمد عرب احمدی
تاریخ : سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۸٦
نظرات

نشست ادبي طنزپردازان استان گلستان با حضور هنرمندان برجسته كشوري در سالن كتابخانه عمومي ميرفندرسكي گرگان برگزار شد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومي حوزه هنري گلستان ، در اين مراسم كه با استقبال شعراي طنزپرداز استان همراه بود و باحضور "يوسفعلي ميرشكاك، سيدابوالجواد موسوي و ناصر فيض" برگزار شد، تعدادي از طنزپرداران كشور و استان به قرائت اشعار و سروده‌هاي خود پرداختند.

رييس حوزه هنري گلستان دراين مراسم گفت: بسترسازي به منظور ارتباط طنزپردازان استان با يكديگر و شناسايي و هدايت استعدادهاي نو و خلاق در عرصه طنز از مهمترين اهداف برپايي اين گونه جلسات است.

به گفته وي، حمايت از هنرمندان مستعد و توانا براي توليد اشعار طنز و نيز شناسايي استعدادهاي جوان و نوپا و بهره‌گيري از استادان از ديگر اهداف اين جلسات است.

"محمدرضا خاكپور" افزود: يكي از مسائلي كه كمتر به آن پرداخته شده، مساله طنز و ظرافتهاي اين ابزار قدرتمند است كه متاسفانه با اين غفلت، فضاي طنز به سمت و سوي ديگري سوق پيدا كرده و برگزاري اين گونه مراسم، مي‌تواند به رشد و بازگشت به جايگاه واقعي اين مقوله كمك كند.

وي با بيان اينكه با اجراي چنين برنامه‌هايي مي‌توان در ميان علاقه‌مندان اين عرصه، انگيزه ايجاد كرد، اظهار داشت: حوزه هنري استان درحد بضاعت خود، سعي در ارايه هنر بزرگان و استادان و نيز بهره‌گيري هنرمندان استان از اين هنر دارد.


برچسب‌ها: