نویسنده : محمد عرب احمدی
تاریخ : دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸٦
نظرات

محمد رضا لطفي، استاد موسيقي دستگاهي ايران پنجشنبه و جمعه شب 14 و15 تير ماه در فرهنگسراي نياوران تهران به اجراي موسيقي پرداخت. پس از 22 سال بالاخره ايران كنسرت موسيقي لطفي را شنيد.


پنجشنبه شب گذشته لطفي در فضاي باز كاخ نياوران سابق به نواختن تارو سه تار و كمانچه به همراه طنين تنبك محمد قوي حلم پرداخت. اجرايي با حضور 2500 تماشاچي مشتاق و علاقه مند از سراسر كشور. كنسرتي با عنوان« هنر بداهه نوازي». پس از گروه چهار نفره عليزاده، حسين عمومي نوازنده ني، لطفي و قوي حلم اكنون مدتهاست كه تارلطفي فقط طنين تنبك قوي حلم را در كنار خود دارد.

 لطفي استثنا تعدادي بليط اين كنسرت را دراختيار همشهريانش هم قرار داده بود و بسياري از هنرمندان موسيقي گرگان جمعه شب براي ديدن اين كنسرت به تهران رفته بودند. دو نفر از اعضاي شوراي شهر گرگان و همچنين مديران ارشاد گلستان هم براي ديدن اين كنسرت به تهران رفته بودند. لازم به ذكر است كه محمد رضا لطفي قو ل داده است كه اولين اجرايش پس از تهران در گرگان باشد. امري كه احتمالا در اوايل مرداد ماه در تالار فخر الدين اسعد گرگاني اتفاق مي افتد.


برچسب‌ها:
نویسنده : محمد عرب احمدی
تاریخ : سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۸٦
نظرات

نشست ادبي طنزپردازان استان گلستان با حضور هنرمندان برجسته كشوري در سالن كتابخانه عمومي ميرفندرسكي گرگان برگزار شد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومي حوزه هنري گلستان ، در اين مراسم كه با استقبال شعراي طنزپرداز استان همراه بود و باحضور "يوسفعلي ميرشكاك، سيدابوالجواد موسوي و ناصر فيض" برگزار شد، تعدادي از طنزپرداران كشور و استان به قرائت اشعار و سروده‌هاي خود پرداختند.

رييس حوزه هنري گلستان دراين مراسم گفت: بسترسازي به منظور ارتباط طنزپردازان استان با يكديگر و شناسايي و هدايت استعدادهاي نو و خلاق در عرصه طنز از مهمترين اهداف برپايي اين گونه جلسات است.

به گفته وي، حمايت از هنرمندان مستعد و توانا براي توليد اشعار طنز و نيز شناسايي استعدادهاي جوان و نوپا و بهره‌گيري از استادان از ديگر اهداف اين جلسات است.

"محمدرضا خاكپور" افزود: يكي از مسائلي كه كمتر به آن پرداخته شده، مساله طنز و ظرافتهاي اين ابزار قدرتمند است كه متاسفانه با اين غفلت، فضاي طنز به سمت و سوي ديگري سوق پيدا كرده و برگزاري اين گونه مراسم، مي‌تواند به رشد و بازگشت به جايگاه واقعي اين مقوله كمك كند.

وي با بيان اينكه با اجراي چنين برنامه‌هايي مي‌توان در ميان علاقه‌مندان اين عرصه، انگيزه ايجاد كرد، اظهار داشت: حوزه هنري استان درحد بضاعت خود، سعي در ارايه هنر بزرگان و استادان و نيز بهره‌گيري هنرمندان استان از اين هنر دارد.


برچسب‌ها:
نویسنده : محمد عرب احمدی
تاریخ : پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٦
نظرات

معاون اجتماعي و ارشاد فرماندهي انتظامي گلستان گفت: از هفته گذشته تاكنون تعداد ‪ ۶۴۰‬عدد دستگاه ديش ماهواره و تجهيزات مربوط به آن در استان جمع‌آوري شده است.

سرهنگ "محمد تمسكني‌زاهدي" روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: طي اين مدت تعداد ‪ ۱۱‬هزار و ‪ ۴۶۶‬حلقه ‪ CD‬غيرمجاز كشف و ضبط شده است. به گفته وي، در همين راستا ‪ ۶‬باب مركز تهيه و توزيع اين ‪CD‬ها در سطح استان پلمپ شده است.

وي تصريح كرد: همچنين در اجراي طرح امنيت اجتماعي يك باند فساد وفحشا در شهرستان علي‌آباد كتول شناسايي و منهدم شد و هشت نفر از اعضاي اين باند دستگير شدند.

وي ادامه داد: در مدت اجراي اين طرح تاكنون ‪ ۹۸‬نفر از اراذل و اوباش، مزاحمين خياباني و تهديدكنندگان امنيت اجتماعي در سطح استان شناسايي و دستگير شده‌اند.

تمسكني‌زاهدي يادآور شد: در اجراي طرح ارشاد اجتماعي و گشت ويژه بانوان نيز تاكنون يك هزار مورد ارشاد از سوي واحدهاي گشتي انجام شده است.

وي در پايان از شهروندان خواست كه با توجه به اينكه ايجاد امنيت اخلاقي و اجتماعي جامعه در درجه اول برعهده مردم مي‌باشد، نهايت همكاري را با نيروهاي پليس داشته باشند.


برچسب‌ها:
نویسنده : محمد عرب احمدی
تاریخ : یکشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳۸٦
نظرات

همايش يكروزه بزرگداشت روز معماري درتالار فخرالدين اسعد گرگاني روز 4 ارديبهشت ماه برگزار خواهدشد .
شهرداري و شوراي شهر گرگان ، سازمان نظام مهندسي ، دانشگاهها و دانشكده ها برگزاري تورهاي بازديد از بنا ها و محوطه هاي تاريخي سطح استان توسط دانشجويان وانجمنهاي دوستدار ميراث فرهنگي و ساير تشكلها ، سخنراني در دانشگاهها و آموزشكدههاي استان را از ديگر برنامه هاي اين هفته عنوان كرد و افزود : اين هفته فرصت مغتنمي است تا بامعرفي و پاسداشت آثار و ابنيه تاريخي و باستاني ارزشمندمان درجهت حفظ مواريث تاريخي مان بكوشيم .

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *

هوای مناسب و ایده آلی رو این چند روزه شاهد بودیم ... و گرگانی ها هم جمعه و فرصت بدست آمده از این روز تعطیل رو غنیمت شمرده و به دل طبیعت و جنگل می زنند تا از این هوای مطبوع و جنگل سر سبز نهایت بهره رو برده باشند .

شاید برگزاری یک اردوی یک روزه توسط وبلاگنویسان در جنگل های زیبای گرگان و همچنین هوای مطبوع خالی از لطف نباشه ...

کانون وبلاگنویسان گرگان آمادگی برگزاری چنین اردویی رو داره ، نظر شما چیه ؟


برچسب‌ها:
نویسنده : محمد عرب احمدی
تاریخ : پنجشنبه ٢٤ اسفند ۱۳۸٥
نظرات

نوروز ۸۶ هم داره یواش یواش می رسه ...

هوای این فصل گرگان آنچنان یادآور زمستان نبود و الان هم در هوایی مطبوع مردم مشغول خانه تکانی و خرید وسایل برای تدارک بهتر عید نوروز هستند .

خرید شب عید - گرگان

این هم عکسی زیبا از تخم مرغ رنگی که در بازار در طرحهای زیبایی فروخته میشه .


برچسب‌ها: