قصه پارك ملي گلستان (( جنگل گلستان ))

گلشن مهر : در هفته گذشته با قوت گرفتن شايعه واگذاري مديريت بخشي از پارك ملي گلستان به استان خراسان شمالي، سيل پيامهاي كوتاه بود كه با مضمون لزوم حركت مردمي جهت جلوگيري از اين واقعه، از هر كه به هر كه ارسال مي شد.
شايعه از آن جهت دردناك و البته شايد خنده دار مي نمود كه گفته مي شد علت اين تصميم، ضعف گلستان در حفاظت از پارك ملي بوده است. در اين بين جالب است كه بدانيد به نظر كارشناسان يكي از علتهاي بروز سيلهاي ويرانگر گذشته در مينودشت و كلاله، عدم اتخاذ تدابير مناسب توسط مسئولان خراسان شمالي و آغاز سيل از آن منطقه بوده است. ذكر اين نكته نيز خالي از لطف نيست كه آتش سوزي مرداد ماه سال جاري در جنگل گلستان از منطقه اي كه در محدوده خراسان شمالي قرار دارد، آغاز شد.

عکس از حامد خورشیدی

در اين ميان كسي نيست ازمسئولان سازمان محيط زيست بپرسد شمايي كه اينگونه براي حفاظت از اين پارك حساسيت داريد چرا تاكنون در جهت تامين نيازهاي گلستاني‌ها به منظور حراست از پارك ملي ناتوان بوده ايد و گاه با تصميمات غير كارشناسي همچون اجازه ايجاد جاده اي عجيب در پارك به راه و ترابري، روي هر تخريبگر محيط زيست را سفيد كرده ايد.
اما بد نيست بدانيد كه همسر خانم جوادي رئيس سازمان حفاظت محيط زيست كشور كه چندي پيش با فشارهاي وارده از مسئوليت خاص و ويژه اعطا شده از سوي همسرش در سازمان استعفا داد، اهل خراسان شمالي و شهرستان بجنورد مي باشند.
البته و البته مي دانيد كه انتخابات مجلس هشتم هم در راه است و اين آقاي خانم جوادي هم بله.
اصلا هم خيال نكنيد زمزمه هاي مشكل زيست محيطي پتروشيمي گلستان و مطرح شدن نام خراسان شمالي براي انتقال اين پروژه به آن ديار، با قضيه خاستگاه آقاي ايكس ارتباطي دارد.
اين را هم از يك بام و دو هوا سازمان مذكور يادآوري مي كنيم كه آنان براي ميانكاله كه بخشي از آن در گلستان قرار گرفته به مديريت واحد زيست محيطي و البته تحت نظر مازندران اعتقاد دارند.
اما اگر سخن شهرياري مدير كل سابق محيط زيست گلستان در گفت وگو با گلشن مهر، كه گفته كنار گذاشتن او به جهت جلوگيري از واگذاري پارك به خراسان شمالي بوده، درست باشد مي بايست هزاران آفرين نثار او كرد.
در اين بين انجم شعاع سرپرست استانداري گلستان با شايعه خواندن اين واگذاري گفت سند پارك به نام استان گلستان بوده و به هيچ وجه اجازه نمي دهيم سانيتمتري از آن به استان ديگر واگذار شود.
اميدواريم كه اينگونه باشد.

/ 6 نظر / 22 بازدید
saman

با سلام خدمت شما دوست عزيز از وبلاگ شما ديدن كردم . مطالب خوب و جالبي داريد . سيستم لينك باكس ما پيشنهادي براي بالا بردن بازديد وب شما دارد . شما با قرار دادن اين لينك باكس و دادن لينك مورد نظرتان به ما وبلاگتان را در وبسايت هاي پر بيننده به نمايش خواهيد گذاشت . سيستم تبليغات لينك باكس ما ويژگي هاي بسياري دارد كه از جمله آن ميتوان به موارد زير اشاره كرد : لينك سايت شما در وبسايت هاي پر بيننده به نمايش گذاشته ميشود و باعث بالا بردن آمار بازديد وب شما ميشود اين لينك باكس با اكثر موتور هاي جوستجو گر ارتباط دارد با قرار گرفتن لينك شما دراين سيستسم شما نيز به اين موتور ها متصل خواهيد شد http://link711.mihanblog.com

ظهری

ازمسئولان محیط زیستی که خودشان در شرایط شکارممنوع شکارچی بودند و آوازه آن در ایران پیچید چه انتظاری دارید

پندار

سلام. به نظر من نقل خبر لازم است اما کافی نيست. به نظر می‌رسد بايد اطلاع رسانی از تصميمات اينچنينی در سطح کلان‌تری مطرح شود و در صورت اطمينان از صحت آن فراخوانی در سطح استان بمنظور بررسی علل مشکلات و ارائه راه‌حل عملی باشد. اگر سرپرستی این منبع ملی به خوبی انجام نشده راه حل تغییر تقسیمات کشوری نمی‌باشد. ما در مسائل اینچنینی باید از خود حساسیت بیشتری نشان دهیم.

کريمی

پس موضوع اين استعفاهاي مكرر چيست؟ چرا كسي از ميرنيا و فاضل و رمضاني و نجفي و طاهايي و حسيني و تيموري و يزدي و رئيس زاده و دهها مدير مستعفي كه خود خانم جوادي آورده و اغلب كمتر از يكسال ايشان را تحمل كردند چيزي نميپرسد؟ شما را به خدا به داد برسيد. اين جماعت به آبروي خود و نظام و ايران رحم نميكنند.