نگاهی کلی به استان گلستان

استان گلستان به لحاظ برخورداری از جاذبه های غنی گردشگری بخصوص جاذبه های اکوتوریسم مانند پارک جنگلی النگدره ، آق چشمه ، دهکده توریستی زیارت ، جزیره آشوراده ، شبه جزیره میانکاله و... به گنجینه اکوتوریسم ایران معروف است و یکی از قطبهای گردشگری در شمال کشور محسوب می شود .

استان گلستان فرهنگ و تاریخ بیش از 5 هزار سال ، مملو از آثار ارزشمند و ذی قیمت بجای مانده تاریخی که اقوام گوناگون کرد ، لر، ترک ، بلوچ ، عرب ، ترکمن و... را در چهار اقلیم متفاوت در خود جای داده و ایرانی کوچک را بوجود آورده است .

2445y76.jpg

گلستان 3/1 درصد مساحت کل کشور را تشکیل می دهد و دارای 11 شهرستان است ، همچنین براساس آمارهای موجود 41 درصد جمعیت شهری ، 58 ردصد روستایی و نیم درصد نیز غیرساکن می باشند .
این استان به لحاظ شرایط اقلیمی و آب و هوایی ویژه یکی از حاصلخیزترین مناطق کشور از نظر منابع و استعدادهای طبیعی و خاکی و تنوع آب و هوا دارای قابلیت زیادی می باشد .
تالاب های آلما گل ، غاردام دام شهرستان گنبد ، پارکهای جنگلی ناهار خوران ، النگدره ، قرق ، جنگلهای باران کوه ، رنگو ، آبشار دوقلوی و چشمه آبگرم و دهکده توریستی زیارت در شهرستان گرگان ، دهکده های ییلاقی جهان نما، جزیره آشوراده و میانکاله و.. از جمله جاذبه های طبیعی استان گلستان به شمار می روند.

2445zj6.jpg

همچنین در خصوص جاذبه های فرهنگی و تاریخی این استان نیز می توان به برج گنبد قابوس ، خرابه های شهر تاریخی جرجان ، بافت قدیم و دیوار تاریخی گرگان ، تورنگ تپه و... اشاره کرد .

/ 4 نظر / 32 بازدید
حسین

سلام خيلی عالی است ولی به ما هم سری بزنيد تا از جاهای ديگه هم ديدن کنيد .