استان گلستان

بسمه تعالي
 

استان گلستان يكي از مناطق سر سبز و ديدني در شمال ايران با وسعت 204382کيلومتر مربع ، 3,1 درصد از مساحت كل كشور را به خود اختصاص داده است و حدود 600,000 جمعيت دارد . همچنين24شهر،22بخش،11شهرستان و 50دهستان مي باشد كه از شمال به جمهوري تركمنستان ، از جنوب به استان سمنان ، از غرب به استان مازندران و درياي خزر و از شرق به استان خراسان محدود مي شود .

تاريخچه شركت مخابرات استان گلستان :

به استناد قانون تاسيس ، پس از منفك شدن استان گلستان در تاريخ 1/1/1377 از استان مازندران به مركزيت شهرستان گرگان ، شركت مخابرات گلستان فعاليت رسمي خود را از تاريخ 26/2/77 آغاز نمود .

موضوع و فعاليت شركت :

شامل تاسيس و توسعه شبكه و تاسيسات مخابراتي در حوزه عملياتي شركت و نگهداري و بهره برداري از آن در قالب تحقيق اهداف و برنامه هاي وزارت ارتباطات و فن آوري اطلاعات و شركت مخابرات ايران بوده و نيز انجام وظايف و اختيارات مقرر در قانون تاسيس شركت مخابرات ايران در حوزه استان گلستان و اجراي تكاليف شركت مخابرات در مواردي كه تفويض اختيار گرديده باشد .

اهم خدمات ارائه شده شركت مخابرات استان گلستان در سال نهضت خدمات رساني به مردم

1- كليه خدمات قابل ارائه به ارباب رجوع اعم از نوع خدمات قابل ارائه به ارباب رجوع ، مقررات مورد عمل مراحل انجام كار ، مدت زمان انجام كار و مدارك مورد نياز مسند سازي و ضمن نصب تابلو اطلاع رساني كه به همين منظور طراحي شده به كليه ادارات تابعه استان ابلاغ گرديده است .

2- جهت راهنمايي ارباب رجوع تابلوي راهنمايي ارباب رجوع در مبادي ورودي ساختمان ها نصب و تهيه گرديده است .

3- جهت اطلاع رساني و راهنمايي ارباب رجوع و مشتركين از خدمات قابل ارائه ، تغيير نام و مكان ، درخواست رفع مزاحمت ، بستن صفر دوم ، تعويض شماره تلفن و ساير خدمات و سرويس ، دريافت صورتحساب و ريز مكالمات تلفن گويا 135 نصب و راه اندازي شد . مشتركان گرامي مي توانند بدون مراجعه به شركت مخابرات صورتحساب و ريز مكالمات خود را از طريق فاكس دريافت كنند .

4-سايت اينترنتي به آدرس WWW.tcgolestan.ir  ايجاد و كليه خدمات قابل ارائه به ارباب رجوع و ساير اطلاعات مربوط به شركت مخابرات استان در آن موجود است .

5- شركت مخابرات استان گلستان در راستاي ارائده خدمات بيشتر به شهروندان اقدام به نصب تعدادي تلفن همگاني راه دور و رايگان در مبادي ورودي شهر ،‌  دانشگاه ها ، مراكز اداري ، بيمارستانها ، ميادين شهر و مناطق پر جمعيت نموده تا شهروندان در مواقع لازم و ضروري بتوانند از امكانات فراهم شده استفاده و نيازمنديهاي ارتباطي خود را مرتفع نمايند .

6-فعاليتهاي واحدهاي خدماتي 117و118 مكانيزه شده است .

7- دوره هاي آموزشي و توجيهي جهت تعدادي از كاركنان و كارشناسان مرتبط با موضوع طرح توسط سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و اداره آموزش شركت برگزار شده و براي ساير كاركنان و كارشناسان نيز برنامه برگزاري دوره آموزشي در دست اجرا مي باشد .

8- بمنظور نظارت برحسن رفتار كاركنان بازرسي هاي دوره اي توسط بازرس ويژه طرح تكريم ارباب رجوع و بازرسين اداره بازرسي و پاسخگويي به شكايات در چند مرحله انجام و گزارش هايي از پيشرفت اجراي طرح و كاستيها ارائه گرديده ضمناص فرم هاي مخصوص شكايات و اعتراض ارباب رجوع شده تا چنانچه نسبت به نحوه ارائه خدمات و عملكرد كاركنان شكايتي داشته باشند تكميل و به دبير خانه طرح تكريم ارسال نمايند، دبير خانه طرح نيز شكايات را از طريق بازرسين مورد رسيدگي قرار داده و پاسخ لازم و قانوني را براي مشترك ارسال خواهد نمود.

9- به منظور واگذاري تلفن به تمام شهروندان به ويژه اقشار كم درآمد اقدام به ثبت نام تلفن با پيش پرداخت 200,000 طور اقساطي نموده است.

10- در ارزيابي استانداري و سازمان مديرت و برنامه ريزي استان گلستان اين شركت به دليل اجراء و استقرار مطلوب كليه مراحل طرح ،بعنوان سارمان برتر انتخاب و لوح تقديد و جوايزي را در اين رابطه در يافت نموده است.

11- در همايش طرح تكريم كه توسط روابط عمومي شركت مخابرات ايران برگزارگرديد اين شركت به عنوان يكي از شرگتهاي برتر در اجراي طرح تكريم انتخاب و معرفي گرديد./.

/ 3 نظر / 149 بازدید
هیچ کس

اگه یه کم منطقی فکر کنیت متوجه میشید که سیستم پرشین بلاگ از فوق الاده هم بیشتر مسخره هست چون هیچی که نداره که هیچ وبلاگاش رو هم سه چهار بار باید رو ادرس لینکش ایمنتر کنیم تا باز شه اینم که از قسمتنظارتش کا تا کد ندی نمیشه نظر بدی خداییش برین تو میهن بلاگ رو ببینین ادم حال میکنه وبلاگاش ظرف سه سوت بالا میاد