۲۱ ساعت در هفته؛حق بسكتبال از بزرگترين سالن ورزشي گرگان

دور برگشت پيكارهاي ليگ برتر بسكتبال بانوان باشگاههاي كشور از امروز در شهر شيراز پيگيري مي‌شود و تيم بانوان گرگان كه در اواخر نيم فصل مورد حمايت و پشتيباني شركت رشد دانه و زمزم گرگان قرار گرفته با مهرام تهران ديدار مي‌كند و روز پنج شنبه هم در برابر تيم قدرتمند فولاد مباركه سپاهان اصفهان قرار مي‌گيرد.

Untitled-111.jpg

اين تيم به سرمربيگري بازيكن اسبق و زحمتكش تيم ملي يعني زهرا رحيمي نژاد، مربيگري منصوره ابوجعفري و با تكيه بر نفراتي با تجربه و جوان همچون نازنين حسيني ، معصومه ملا حسيني ، نيكابيك ليك لي ،سعيده علي ، بهاره سعيدي فر و ... اگر چه حالا شايد دغدغه‌ي ابتداي فصل را در رفع كمبود‌ها و مشكلات مالي نداشته باشد اما بسياري از امتيازهاي بازيهاي نزديك و حساس را به خاطر ناهماهنگي بازيكنانش كه از كمبود تمرينات منسجم و هماهنگ نشات مي‌گيرد واگذار مي‌كند.
بارها نوشته‌ايم و اين بار هم ياد آور مي‌شويم اين تيم همچون تيم‌هاي رده‌هاي آموزشي سه جلسه يك و نيم ساعته در هفته تمرين مي‌كند و عليرغم قولهاي مسئولان ورزش بويژه امور بانوان ساعتي ديگر در سالن ورزشي امام خميني (ره) و حتي سالنهاي ديگر شهر گرگان به اين تيم سوپر ليگي اختصاص نيافته است.

اين د رحالي است كه اوضاع و احوال تيم سوپر ليگي مردان گرگان كه از همان ابتدا رقمي چند صد ميليوني برايش در نظر گرفته شده بود، در استفاده از اين سالن ورزشي مركز استان بهتر از بانوان است و اعضاي اين تيم به سرمربيگري قهرمان و كاپيتان اسبق تيم ملي ايران ،محمد مهدي ايزدپناه ،تمامي روزهاي هفته به مدت يك و نيم ساعت در هر روز مشغول تمرين‌اند كه زماني تقريبا متناسب براي تيم سوپر ليگي است.

خوب است بدانيد هيات بسكتبال استان كه ظاهرا زورش نسبت به بقيه‌ي هياتهاي ورزشي براي در اختيار گرفتن اين سالن ورزشي شهر گرگان بيشتر بوده به جز موارد ياد شده هفت و نيم ساعت ديگر را در هفته به خود اختصاص داده كه فقط سه ساعت آن مختص تيم منتخب شهر گرگان است. در اين بين شما بگوييد سهم استفاده ورزشكاران ديگر رده ‌هاي سني چقدر است؟ اگر بگوييم حتما تاسف مي‌خوريد كه بسكتبال گرگان با آن شكوه و عظمتش در گذشته ، حالا چقدر مورد توجه قرار مي‌گيرد.

واقعيت اين است كه جوانان گرگاني تنها يك جلسه در روز مياني هفته در اين سالن توپ مي‌زنند ، ميني‌هاي پسر يك جلسه در دومين روز هفته و نوجوانان هم روز پاياني هفته را ،ما كه متوجه نشديم اين چه جور تمرين كردن حتي نيمه حرفه ‌اي براي رده‌هاي سني ميني ، نوجوان، جوان و حتي تيم سوپر ليگي بانوان است .

فرهاد زحمتكش دبير پر تلاش هيات بسكتبال اين استان هم وقتي صحبت از ساعات تمرين بسكتباليست‌ها مي‌شود ناخودآگاه حرف از بسكتبال زنجان مي‌زند كه مديريت تيم پيام اين شهر در ليگ با هيات بسكتبالش است و يك سالن اين شهر هم در اختيار اين تيم ، البته او مي‌گويد دو سالن ديگر را هم به اين تيم دادند كه روزهاي زوج و فرد ، به طور جدا در آن‌ها تمرين مي‌كنند، با اين وضعيت آيا حق بسكتبال گرگان با آن نام و آوازه‌اش اين است؟

آيا حق استفاده نوجوانان ،جوانان و بانوان ما از سالن شهرستان بايد به اين ساعات محدود ختم شود؟ يكي بيايد و به ما بگويد با نداشتن سالن چطور براي بسكتبال اين شهر بايد برنامه ريزي كرد؟!


/ 11 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احسان سميع زاده

با درود به مازندرانیها و طبری زبانها از همه مردم شریف مازندران/گلستان/دماوند/فیروزکوه/اوشان فشم/شهمیرزاد و... تقاضا می شود به سایت http://mzn.wikipedia.org سر زده و در ویرایش و تکمیل این سایت همت کنید.در این سایت به کاربران اجازه ویرایش و اضافه کردن مطلب داده می شود.این سایت یک دانشنامه قوی و جدید می باشد. در قسمتهای زیر نیز اگر اطلاعاتی دارید می توانید وارد کرده و این دانشنامه را پر بار تر کنید: http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86 http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%AD%D9%84%DB%8C_%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86 http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B6%D8%B1%D8%A8_%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%AB%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C با سپاس از طبری زبانهای فهیم و دلسوز-منتظر شما هستیم.

مهرداد

سلام من گرگانی ام. چطور ميتونم عضو باشگاه شم؟(باشگاه وبلاگ نويسان گرگان)

حورا

سلام ميخوام اين وبو لينک بذارم اجازه هست ؟؟؟ فکر میکنم بچه های گرگانیه بیشتری باهاش آشنا بشن

حورا

سلام ميخوام اين وبو لينک بذارم اجازه هست ؟؟؟ فکر میکنم بچه های گرگانیه بیشتری باهاش آشنا بشن

عشق خدائي

سلام وب زیبا و تخصصی خوبی داری با گفتهای خوب و آموزنده خواستم بگم افرین به شما که سر شار از انرژی مثبت هستید و به مخاطب خود انرزی فکری میدهی باز به دیدارت خواهم امد به امید دیداری دوباره موفق باشی (عشق خدائی) سلام بر گفتارهای شیرینت اری درباره عشق معنویت خوبیها گفتی من هم میگویم عشق وجودت سر شار از ویتامین خوشحالیی باشی چرا که وب شما هم خوب و هم زیبا و شعر و نوشتهایت از امید آرزوی سر چشمه میگیرد دلت شاد روح نورانیت لبریز از عشق خدائی باشد انشاا... http://mother20.blogfa.com/ http://www.eshghekhodayi.persianblog.ir/ http://www.mother20.persianblog.ir عشق با روح شقايق زيباست... عشق با حسرت عاشق زيباست... عشق با نبض دقايق زيباست... عشق با زهر حقايق زيباست... عشق با در حسرت ديدار تو بودن زيباست تو خود یک روح خدائی هستی

عشق خدائي

باشگـاه هواداران پــرشیــن بلاگ استان مرکزی اراک سلام وب زیبا و تخصصی خوبی داری با گفتهای خوب و آموزنده خواستم بگم افرین به شما که سر شار از انرژی مثبت هستید و به مخاطب خود انرزی فکری میدهی باز به دیدارت خواهم امد به امید دیداری دوباره موفق باشی (عشق خدائی) سلام بر گفتارهای شیرینت اری درباره عشق معنویت خوبیها گفتی من هم میگویم عشق وجودت سر شار از ویتامین خوشحالیی باشی چرا که وب شما هم خوب و هم زیبا و شعر و نوشتهایت از امید آرزوی سر چشمه میگیرد دلت شاد روح نورانیت لبریز از عشق خدائی باشد انشاا... http://mother20.blogfa.com/ http://www.eshghekhodayi.persianblog.ir/ http://www.mother20.persianblog.ir عشق با روح شقايق زيباست... عشق با حسرت عاشق زيباست... عشق با نبض دقايق زيباست... عشق با زهر حقايق زيباست... عشق با در حسرت ديدار تو بودن زيباست تو خود یک روح خدائی هستی خواهش ميکنم

مریم بانو

ما هم وبلاگ نویسیم هم گرگانی ..گفتیم گه بگیم

خانم بي نام و نشاني از سوپر ليگ گرگان

[گل]سلام به شما و به همه بسكتباليستهاي عزيز. من اسممو ننوشتم چون خودم عضو تيم بسكتبال بانوان گرگانم و نمي خوام كسي منو بشناسه :) راستشو بخواهيد به لطف آقاي شهردار جديدا ما ميريم باشگاه عليمحمدي و هر روز اونجا كار مي كنيم... ولي من يكي كه هصلا راضي نيستم... چون بعد از ما ( ما ساعت 4:30_6 بعد از ظهر هر روز تمرين داريم) و بعد از ما اين پسر هاي وحشي مثل قوم تاتار جلو در واستادن و به در لگدو مشت مي زنن تا ما زود بياييم بيرون... حالا شما فكرشو بكن من ورزشكار كه مثل چي دويدم و عرق دارم بايد مثل جت لباس بپوشم و هنوز عرقم خشك نشده برم تو اين هواي سردو يه باد بخوره به منو يك هفته از بازيو كارو زندگي بيفتم..... اخه اين انصافه؟!! بابا ما بچه هاي سوپرليگ بانوان گرگان درد دل زياد داريم ولي گوش شنوا نداريم.... شايد بازم بيام تو وب و باهاتون صحبت كنم ... فعلا باي.